Youtube Kanalı Nasıl Popüler Hale Getirilir?

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Youtube Kanalı Nasıl Popüler Hale Getirilir?

Youtube üzerinden video seyretmek günümüzde yaşantımızın bir parçası halini aldı. Kimi insanlar maç özetlerini izlerken kimi insanlar da televizyondan izleyemedikleri dizileri Youtube üzerinden izliyor. Bununla birlikte izleyici olmanın yanında video çekerek bunları paylaşmak da önem taşıyor. Ancak bu noktada kanalınızın insanlar tarafından bilinmesi gerekmekte. Peki, Youtube kanalı nasıl popüler hale getirilir? Daha çok ziyaretçi çekmek ve daha çok abone sahibi olmak için neler yapmak gerekiyor?

Youtuber olmak için ilk gerekli olan en önemli özellik vazgeçmemektir. Şu anda dünyaca ünlü Youtuberların kendi kanallarında binlerce videoları bulunmakta. Elbette bu videoları bir anda çekmediler. Ancak bilinen şu ki yılmadan yeni video çekip kanallarına eklediler. Youtube kanalı nasıl popüler hale getirilir sorusuna verilecek ilk cevap yılmadan video çekip paylaşmak olacaktır.

Kendi Youtube kanalınızı popüler yapmak istiyorsanız ve civarınızda Youtube kanalı popüler olan, belli bir abone sayısını aşmış bir arkadaşınız varsa onunla birlikte bir video çekip kanalınızda yayınlayabilirsiniz. Bu sayede popüler arkadaşınız size referans olmuş olur. Günümüzde çok sık kullanılan tekniklerden bir tanesi bu referans tekniğidir. Mutlaka popüler bir Youtuber ile bunu yapmanıza gerek yok. Çevrenizde ünlü bir sanatçı ya da müzisyen varsa onlardan rica edip birlikte video çekebilirsiniz.

Doğru Konuyu Deneme Yanılma İle Bulmak

Günümüzde özgün bir konu bulmak oldukça zor. Bunu başarabilmek için oldukça kafa patlatmak gerekiyor. Ancak Youtuber olmanın maden kısmı da burası. Sürekli kazarak ve ilk başlarda deneme yanılma yöntemiyle videolar çekerek Youtube kanalını popüler hale getirmek mümkün olabilir. İnsanlar bazen anlamsız konulara da ilgi duyabilirler. Örneğin yarasalar üzerine bir video çekip aslında herkesin bildiği bilgileri esrarengiz bir ses tonuyla, korkutucu bir müziğin üzerinde kullanmak insanlardaki gerilimi açığa çıkaracaktır. Bazı insanlar bu gerilimden keyif alırlar. İşte bu noktada videonuzun izlenme oranlarından ve size gelecek geri dönüşlerden üzerine gidebileceğiniz konuyu da belirlemeniz mümkün olacaktır.

Youtube kanalı nasıl popüler hale getirilir sorusunun bir diğer cevabı ise olmazsa olmazlardan bir tanesi olan sosyal medya desteğidir. Youtube kanalınızla aynı konuya sahip olan bir Facebook sayfası açıp yayınladığınız videoları buradan da paylaşmanız yararlı olacaktır. En azından ilk başlarda paylaşımın fitilini siz ateşleyebilirsiniz. Videolarınız insanlar tarafından beğenilmeye başlandığında sizin paylaşım yapmanıza dahi gerek kalmayabilir. Bugün Facebook üzerinden paylaşılan bir video anında milyonlarca insan tarafından beğenilip paylaşılabiliyor. Bu bakımdan ne kadar kısa süre içerisinde popülerliğe ulaşacağınızı önceden kestirmek oldukça güç.

Eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız önce Youtuber Nasıl Olunur bir göz atın

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklamlar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Cs Go İndir

Teknolojice.com

Teknolojice.com

Teknolojice.com