Reklam Alanı
Teknoloji 0

Youtube Üzerinden Para Kazanmak

Youtube Üzerinden Para Kazanmak

Youtube üzerinden para kazanmak yavaş yavaş insanlar tarafından önemli bir gelir kapısı haline geldi. Elbette Youtube üzerinde her kanal açan ve video yükleyen kişinin yüksek rakamlar kazanması mümkün değil. Bunu başarmak için uzun ve zorlu bir süreçten geçmek gerekiyor.

Youtube üzerinden para kazanmak için ilk başta kendinize ait bir kanal açmanız gerekiyor. Bu kanal videolarınızı yükleyeceğiniz kanal olacak ve sizde artık bir Youtuber olacaksınız Ancak video çekerken dikkat edilmesi gereken çeşitli noktalar var. Bunlardan en önemlisi kanalınızın ne hakkında olacağı. Bu noktada insanların ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz videolar çekmek önemli. Eğer para kazanma amacınızı insanlara çok fazla belli ederseniz bu işte başarılı olmanız da zor. Çünkü para kazanma odaklı çekilen videolar genellikle özensiz ve video eklemiş olmak için çekilmiş videolar. Oysaki Youtube üzerinden para kazanmak için çekeceğiniz videoların özenli çekilmiş ve gerçekten bilgi içeren videolar olması çok önemli.

Kullanılan Ekipmanların Önemi

Youtube üzerinden bile olsa artık insanlar aynı bir televizyon kanalında yayınlanacakmış gibi videolar çekmekteler. Bu bakımdan gerek videoların kalitesi gerek video çekilen dekorlar ve videonun çekildiği cihazlar yüksek kalitede oluyor. Bir web kamerası ya da telefonla video çekerek bundan para kazanmak isteyenler için bu iş biraz zorlaşıyor.

Elbette Youtube üzerinden para kazanmak için cep telefonu ile çekilen videolar da kullanılabilir. Ancak bu videoların içeriklerinin çok güçlü olması gerekmekte. Bir başka değişle videoda işlenen konu insanları o kadar cezbeden bir video olmalı ki videonun kalitesi insanlar tarafından görmezden gelinebilsin. Zayıf içerikli ve kötü kaliteli videolara insanların tahammül etmesi oldukça zor.

Youtube üzerinden para kazanmak için çekilen videoların ayar bölümünden reklam gösterimi kısmını aktif etmek gerekiyor. Ancak bu kısmın aktif edilmesinden sonra para kazanılmaya hemen başlanamıyor. Youtube’un geçmiş yıllarda koyduğu bir kriter yüzünden bir Youtube video kanalında bulunan tüm videoların toplam izlenme sayısının minimum 10 Binin üzerinde olması gerekmekte. Bu yüzden yeni video kanalı açanlar bir süre reklamlar üzerinden para kazanamayacaklar. Bu kural yüzünden aklında para kazanma fikri olan pek çok kişi Youtube üzerinden video yayınlama işinden vazgeçiyorlar.

Eğer işe Koyulmak istiyorsanız;

Youtuber nedir? Youtuber nasıl olunur? 

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.