Reklam Alanı
Sanal Gerçeklik Gözlüğü
Nedir? 2

Sanal Gerçeklik Nedir?

Sanal Gerçeklik Nedir?

Sanal Gerçeklik Nedir, Gerekli program, alet ve ya cihaz ile belli bir görüntüyü sanki kendimiz yaşıyormuşçasına görebildiğimiz teknolojiye denir. Gerekli şartları sağladıktan sonra ve kullanmaya başladığımız andan itibaren gerçek dünya ile bağlantılar kopuyor ve sanal dünya ile baş başa kalıyorsunuz.

Sanal Gerçeklik Gözlükleri

 

Sanal Gerçeklik deneyimi için mutlaka Sanal Gerçeklik Gözlüklerine ihtiyacınız var 5 Dolardan başlayıp ucu olmayan bir rakama kadar bulabileceğiniz Sanal Gerçeklik Gözlüklerinin detaylı yazımına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Peki, bu iki dünya arasında ki bağ olarak görülen bu gözlükler son zamanların en popüler eşyaları arasına girmiş durumda. Bu sanal gerçeklik gözlükleri 2 lensin belirli açılarla sabitlenmesi durumunda işe yarıyor.

Piyasadaki Sanal Gerçeklik Gözlüklerin hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki Sanal Gerçeklik Gözlükleri Modellerine Tıklamanız yeterlidir.

 

Sanal Gerçeklik deneyimini bizlere ulaştıran VR Kamera yani 360° derecelik çekim yapan kameralardır.

360° Kameralar

 

Piyasada birçok 360° Çekim yapan kameralar mevcut. Ricoh, Nikon, Kodak, GoPro gibi tanınmış markalardan tutun Kickstarter projesi olarak başlayıp kendine iyi bir yer edinen üreticilerde mevut.

 

Üzerlerinde 1’den fazla kamera bulundurma mantığı ile 360°lık görüntü çeken bu kameralar daha sonra yapılan işlem ile Sanal Gerçeklik Gözlükleri ile izlediğinizde sizde orada bulunmuşsunuz hissini size yaşatabiliyor.

 

360° Kamera Modellerini incelemek için aşağıdaki sizler için kaleme aldığımız başlıca modelleri inceleyebilirsiniz.

 

Ricoh Teta 360

Ricoh Teta

Nikon KeyMission 360

Kodak PixPro SP360

GoPro Odyssey

BublCam

LG 360

Samsung Gear 360

 

 

 

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Sanal Gerçeklik Nedir?” üzerine 2 yorum

  1. mustafa dedi ki:

    Bi deneyemedim şu gözlüğü bu yaz deneyeceğim nasip olursa.

    1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

      Mustafa Bey,Sanal gerçeklik gözlüklerinin yaz ile alakası yok istediğiniz zaman deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.